Zdravotní cvičení, Pilates, Jóga a Jogalates

PROTAHOVACÍ A RELAXAČNÍ CVIČENÍ / lektor František a Josefína

  • ZACVIČ SI!
  • ZDRAVÉ TĚLO 
  • PROTAŽENÍ 

„Ve zdravém těle, zdravý duch“.

Základní péče o tělo pro každého. Posílujeme svaly stabilizačního systému a protahujeme ty, které mají tendenci se zkracovat.  Cviky na správné držení těla, zejména páteře. Cvičení je vhodné pro všechny, kdo se chtějí udržovat v dobré fyzické i duševní pohodě.

PILATES / lektor Petr

Známý systém cvičení pro posílení zejména vnitřního stabilizačního systému držícího páteř a důležitého pro zdravý pohyb. Pilatesova metoda se snaží docílit řízeného pohybu ze silného středu těla.

JOGALATES / lektor Petr

Lekce spojuje to nejlepší z dynamických forem jógy a pilates. Kombinace protažení, dechu a síly vytváří v těle pocit energie a zároveň klidu. Zaměříme se na střed těla- core nebo, chcete- li „power house“. Není to opora pouze fyzická, ale také duševní. Pocit v břiše a křížích nám mnohé napoví o naší psychice. Pojďme spolu objevovat tento zajímavý prostor na lekcích , originálně psáno - Yogalates.

JÓGA / lektorka Lucie a Pavlína

„ Zklidnění mysli pomocí jógy.“

Při cvičení pozic, při protahování a posilování těla, se zaměříme i na harmonizační dechové cvičení a neopomeneme i serii cviků na rozpohybování kloubů. Aktivnější část lekce posílí náš střed těla a schopnost koncentrace. Nebude chybět pozdrav Slunci, který rozšíříme o balanční a rotační pozice.

Jóga proti Stresu - je zaměřené na uvolnění těla a zklidnění mysli. Ásánami rozhýbáme celé tělo a zejména partie, kde se ukládá dlouhodobý stres a napětí. Zaměříme se na aktivaci parasympatiku a nebudou chybět zklidňující dechové techniky a relaxace

Hatha jóga - klasické cvičení jógových pozic, přípravné techniky, koncentrace, dech.

Meditační jóga / lektorka Pavlína

V této lekci se naučíme  jak lépe zvládat každodení rušný program, jak pomocí těla,dechu a meditace zklidnit svou mysl a napojit se sami na sebe. Začínáme jemným procvičením, napojíme se na své tělo, na své pocity a následně můžeme pracovat s dechem jako jedním z nejdůležitějších energetických nástrojů (zdrojů), které máme. Pomocí lehkých meditačních technik se zanoříme do vlastního ticha, kde mlčí smysly a můžeme vnímat, kdo jsme. Lekce vhodná pro začátečníky i pokročilé.