Lekce Zdravé tělo s Františkem je v létě v pondělí

V prázdninovém rozvrhu je tato lekce přesunuta na pondělí od 17h. Přijďte se protáhnout a odpočinout!!

Cvičíme o prázdninách! Upravený rozvrh!

V létě cvičíme 1.-19.7. a potom až  19.8.-31.8. a to dle prázdninového rozvrhu, který je níže. PROSÍM PŘIHLAŠUJTE SE na lekce přes tento web, nebo napište lektorovi sms na její mobil – v kontaktech jsou uvedené. Když nebude nikdo přihášený, lekce se nekoná!! Když bude obsazeno – nepůjde se přihlásit!

A jaký ten rozvrh tedy je?

Klikněte zde:

Rozvrh 2019 prázdniny. Řečeno slovy:

Františkovy pondělní a čtvrteční dopolední lekce 9:30-10:45h Zacvič si! zůstávají stejně.

V pondělí si s vámi František zacvičí ještě odpoledne  17-18:15h lekci Zdravé tělo.

V úterý zůstává Josefínina lekce Zdravé tělo v 16-17:15h a následovat bude Fyzio jóga 17:30-18:45h.

Ve středu budeFyzio jóga 17:30-18:45h  s Josefínou a po žádostech klientů ponechávám 19:00-20:15h Terapii pohybem.

a ve čvrtek zůstává  19-20:15h Jóga proti stresu  s Pavlínou.

Těšíme se na vás!!

Terapie pohybem bude i v prázdninovém rozvrhu!

Zveme do Movenda každou středu od 19h na seznámení se s jiným způsobem práce s tělem.

Lekci jsem ponechala i v prázninovém rozvrhu. Cvičit a tančit budeme do 19.7. a pak od 19.8.2019 :))

Přijďte a prosím, přihlašujte se přes webové stránky, nebo mi pište sms na 602 738323. Děkuji, Josefína.

 

Vědomý tanec s Věrkou bude zase od září!

Věrka pro Movendo připravila ukázkové video. Musela jsem jej zkrátit pod 30Mb, ale i podstatné uvidíte 🙂 Její kurz se jmenuje Vědomý tanec a probíhá v úterý 17:30-18:30h.
Baví mě využívat tělo, rytmus, zvuk a hlas k poznávání sebe sama a taky k vyjadřování se skrze tyto obory. Tvořím, učím, vystupuji.  Mám velký respekt ke svému tělu a stále se učím mu rozumět a poslouchat, jak ke mně promlouvá.
Kde jsem se vyučila:  JAMU Brno (obor dramatická výchova),  kurz Taneční a pohybová terapie v Bristolu,  kurz Labanova analýza v Londýně,  2-leté studium Taneční pedagog na Lidové konzervatoři v Ostravě. V současnosti učím v SVČ Lužánky, vedu workshopy a kurzy, učím také hru na africké bubny a body percussion. Založila jsem soubor Cyranovy boty. Moje praxe dosáhla plnoletosti – učím už 18 let:)

Semináře “Úvod do Hatha jógy”

Chcete se seznámit s jógovými technikami a nevíte jak? Nejste si v pozicích jistí, rádi byste se zeptali a netroufáte si? Nemáte přes týden čas ani večer? Pojďte na krátky seminář Úvod do Hatha jógy k nám do Movenda. S lektorkou Andreou Trsovou jsme pro vás připravili 2 lekce v nevšedních časech – pátek večer a neděli odpoledne. Lekce potrvá 2h , zařazeny budou i základní techniky správného dechu a relaxace a čas bude i na otázky.

Další termíny v pátek 31.5. v čase 18-20h a v neděli 2.6. v 16-18h dáme brzy vědět. Přihlášení bude možné zde  na webu, lekce se vám nabídne jako běžná cvičební lekce v “Přihlášení”. Cena je 220Kč, pro seniory, matky na dovolené a studenty 190Kč. Pro uživatele Multisportek doplatek 100Kč.

Těšíme se na vás!!

“Poznej svoje pánevní dno” – seminář 25.5. 2019

Vede Mária Turiničová a o semináři píše:

Spoznaj kvality panvového dna

„Precvič jeho 3 vrstvy – daj mu pozornosť, bezpečie a slobodu“

Jedinečný výlet do panvového dna: Ako vyzerá? Čo všetko v ňom mám uložené? Aký s ním mám vzťah? Ako sa v ňom cítim? Aký mám kontakt s jeho energiou? Ako vlastne pracuje? Je stiahnuté, poklesnuté alebo prirodzene pružné?  Ako ho podporujem? Ako ono podporuje mňa? A veľa iného, známeho i neznámeho. 

Dno našej panvy je živý svalový kvet s tromi radmi okvetných lupienkov. Je to miesto našej prirodzenej sily a emocionálny barometer. Rovnako ako o kvet, potrebujeme sa postarať, aby nám kvitol, voňal a neuvädol skôr, ako by sme si priali . A práve preto ho na workshope budeme spoznávať v troch rovinách – telesnej, emocionálnej i energetickej. Naučíte sa jednoduché cvičenia na jeho uvoľnenie i aktiváciu. 

Čo nás čaká?

Uvedomíme si fyzickú rovinu svojho panvového dna, anatómiu, funkcie a jeho význam v našom tele. 

Naučíme sa precvičiť jeho 3 vrstvy jednotlivo a tiež vyladiť ich spolu do malej intímnej symfónie. 

Spoznáme svoj dych, ako ho ovplyvňuje svet emócii a ako spolupracuje krk, bránica a panvové dno. Odhalíme svoje obranné reakčné vzorce a oslobodíme panvu bioenergetickými cvičeniami tak, aby v rytme dychu naša panva kvitla. 

Premostíme sa do sveta energie a spoznáme tantrickú PC pumpu či ovariálne dýchanie na prečistenie vaječníkov. 

Na záver porozprávam o 3 typoch močovej inkontinencie a prečo nám škodí posilňovanie panvového dna prerušovaním močenia. 

Spoločne si zosumarizujeme zásady cvičenia a čo naše panvové dno podporuje… 

Aké sú účinky cvičenia? 

  • Radosť zo života a svojej jedinečnosti
  • Zodvihnutie panvového dna pri poklese
  • Uvoľnenie a zlepšenie pružnosti panvového dna pri jeho kŕči
  • Zlepšenie stavu pri úniku moču
  • Zlepšenie hormonálneho profilu 
  • Zlepšenie sexuálneho života
  • Ústup menštruačných bolestí a bolestí krížov

Základom pre cvičenia sú moje skúsenosti s Maya Abdominal Therapy, Školou panvového dna – Metódou 3×3 podľa Renáty Sahani, Kraniosakrálnou a Viscerálnou terapiou, Somatoemocionálnym zharmonizovaním podľa rôznych prístupov. 

Jednotlivé cvičenia rozvinieme  25.5.2019 od 9:00 do 17:00 hod. 

v priestoroch Studia Movendo, Lidická 28, Brno 

Príspevok za zdieľanie skúseností je 1850 Kč alebo 75 Euro. Přihlášky přímo Mária, mail: turinicovamajka@gmail.com

MEDITAČNÍ JÓGA vždy v neděli večer!

Zapomenout na stres, naučit se lépe soustředit i spát lze pomocí Meditační jógy. Soustředěným cvičením těla,dechu a meditace zklidníme svou mysl a napojíme se sami na sebe. Začínáme jemným procvičením, napojíme se na své tělo, na své pocity a následně můžeme pracovat s dechem jako jedním z nejdůležitějších energetických nástrojů (zdrojů), které máme. Pomocí lehkých meditačních technik se zanoříme do vlastního ticha, kde mlčí smysly a můžeme vnímat, kdo jsme.

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro všechny, kdo se chtějí naučit, jak pomocí meditace zvládnout každodenní rušný program, ZLEPŠIT SPÁNEK, LÉPE SE SOUSTŘEDIT.

ne-svoboda ve středeční Terapii pohybem

Minulá středeční lekce se vyvinula ve velice silný vnitřní zážitek. Jemně jsme tancovaly tanec větru, vzduchu – tema prostor, nadhled, propojení a svoboda. Temata ne-malá.A krásná, důležitá, každodenní. Tančily jsme , létaly s nohama na zemi a potom se vlastní ne-svoboda zvědomila většině účastnic a to konkretně kde, proč. Ano ne-svoboda je zejména v naší hlavě a tom píši, toto se zvědomilo, našlo, ukázalo. Bylo to silné, vytancovávaly jsme se “přesčas”, to bylo nutné. Ale nyní už víme! Víme , máme pojmenováno. A to je začátek cesty k uzdravení k větší svobodě, krůček po krůčku. Josefína.

PŘIHLAŠOVAT SE NA LEKCE prosíme přes tento web

Přihlašujte se, prosím VŽDY, na naše lekce  v sekci “přihlášení na lekci” na těchto webových stránkách. Je to důležité z několika důvodů:

  • V případě, že se nikdo nepřihlásí, nebo je přihlášený jen 1 člověk, se lekce ruší, lektorka nepřijde a přihlášeného obvolá, že lekce odpadá. A to je škoda, když pak přijdou třeba další 3 lidé  (což se stává). Přihlášení (a pro registrované i odhlášení) je možné do 2 hodin před lekcí, nebo napište přímo lektorce sms na její mobil! .
  • Po přihlášení max stavu osob, nebo zrušení lekce, vás to přihlásit se nepustí a vy budete vědět, že buď lekce odpadla, nebo je plně obsazená (a že se mátepříště hlásit dříve:)
  • Lektorka tak vidí, kolik přijde lidí – zejména u ranních lekcí netušíme, jak budou naše lekce obsazené.

Pro případ, že se rozhodujete na poslední chvíli i pro přihlášení, prosím volejte, nebo pište sms přímo lektorce. Telefoní čísla lektorek jsou uvedena v sekci “Kontakty”. Děkujeme!!

 

Dopolední lekce s Františkem – nově pátek ráno!!

Každý pátek 7:30-8:30  přijďte příjemně nastartovat poslední pracovní den s naším báječným lektorem Františkem.

V pondělí a čtvrtek 9:30-10:45h vede František lekce ” Zacvič si!” .

Tyto lekce mají 75 min a pomohou vám vnímat a procvičit celé tělo v klidném rytmu.

Ceny  ranních a dopoledních lekcí jsou  120,-Kč, pro důchodce, studenty a matky na mateřské 100,-Kč.

A odpoledne je možné s Františkem cvičit ve středu 16-17:15h!