První páteční Terapie pohybem 25.10. od 18h!

Již příští pátek ,25.10. se můžeme potkat na nepravidelné lekci  sebepoznávacího pohybu a to v čase 18-19:15h. Prosím přijďte tak 10min předem .

Další termíny jsou naplánovány 8.11. a 29.11.  Pátky tu jsou pro všechny, kdo v úterý nemohou.  PŘIHLAŠUJTE SE NA LEKCI NA TOMTO WEBU!! Nebo mi pošlete sms ( 602 738323).

Protože je lekce nepravidelná, pokud nikdo nebude přihlášený, nepřijdu 🙂

Terapie pohybem každé úterý a nepravidelně pátky!

Lekce s názvem Terapie pohybem se přesouvá na úterky, v čas 19-20:15h!!

Vy, kdo v úterý nemůžete a je vám to líto , přijďte se vnořit do intuitivního způsobu práce s tělem některý páteční večer – nepravidelně . Momentálně vyhlašuji  termíny 25.10. dále 8.11. a 29.11.  Lekce bude v čase 18-19:15h, prosím přijďte tak 10min předem .

Prosím, přihlašujte se přes webové stránky, nebo mi pište sms na 602 738323. Děkuji, Josefína.

 

Tai-czy cjuaň ( tai či) od 17.9.!!

Otevíráme kurz pro začátečníky!! Každé úterý , 17:30-18:30 od 17.9. do konce roku. Kurz Tai-czy cjuaň (tai či), sestava 24 forem styl Čcheň, Škola dřímajícího tygra mistra Borise Tichanovského. Lektorka Věrka Bělehrádková.

Cvičení pomáhá zklidnit mysl, soustředit se jen na vé tělo a meditaci v pohybu. Uvolňuje stres, čistí hlavu, posiluje i protahuje svaly, harmonizuje energie v těle, posiluje stabilitu a centrum těla.
Tai czy je cesta k dokonalosti skrze bojové umění.
Pohyb se vykonává velmi pomalu, přesně a s lehkostí.
Principy cvičení můžeme aplikovat i do svého běžného života, do našich postojů a do přístupu k sobě sama i ke druhým.

V kurzu začneme základními pohyby, základním krokem a postupně budeme přidávat jednotlivé formy tak, abychom za půlrok mohli zvládnout celou sestavu. Proto je vhodné účastnit se lekcí pravidelně.

Přihlášení na lekce – bohatší rozvrh – nová lekce – permanentky

Od 15.9. nabízíme bohatší rozvrh a cenově výhodnou permanentku – viz ceník.  Pokud vás zaujme jedna z našich lekcí a hodláte na ni do konce roku chodit, je možné si zaplatit pemanentku a to  hned ve 3. zářijovém týdnu ( tj. od toho 15.9.) . Dál nemusíte více myslet na placení, ale ani se přihlašovat. Místečko na lekci budete mít rezervováno po celou dobu.

POKUD SE NEJDE PŘIHLÁSIT – buď je obsazeno, nebo se lekce nekoná ! Systém nabízí již lekce, které budou až od 15.9. Není ale možné se na ně přihlásit – prosím, vydržte týden :).

Od 16.9. cvičíme dle plnějšího rozvrhu, nabízíme také  novou lekciTai-czy cjuaň, česky řečeno Tai či, s Věrkou Bělehrádkouvou.

PROSÍM PŘIHLAŠUJTE SE ( i ev.odhlašujte)  přes tento web, nebo napište lektorovi sms na  mobil – v kontaktech jsou uvedené. Když nebude nikdo přihášený, lekce se nekoná!!

Těšíme se na vás!!

 

Těšíme se na vás!!

Jak fungují PŘEDPLATENKY

Nabízíme vám finančně výhodné Předplatenky na 10 lekcí a nově i na 5 lekcí. Po uhrazení ceny dle ceníku vám vystavíme Předplatenku – takový “papír”  – viz obrázek – a ten založíme do seznamu Předplatenek podle abecedy k písmenu dle vašeho příjmení. A vy po každé, když přijdete na lekci ( dle vašeho výběru), si do jednoho z 10 políček sami vepíšete datum a podepíšete se. Takto si “odpodepisujete” svých 10 lekcí a …. můžete si koupit další Předplatenku :))

Předplatenky je možné hradit na místě v hotovosti, ale i bankovním převodem na účet 635710989/5500 a jako variabilní symbol vepište vače telefonní číslo! Pro jasnost bude dobré mi o tom napsat na náš mail a po připsání peněz na účet vám lektorka Předplatenku vystaví před vaší první lekcí, kterou z ní budete čerpat.

Na Předplatenku mohu , na vaši žádost , vystavit fakturu!

Těšíme se na vás!!

Za lektory Movenda Hana Josefína

 

PŘIHLAŠOVAT NA LEKCE prosíme VŽDY přes tento web

Přihlašujte se, prosím VŽDY, na naše lekce  v sekci “přihlášení na lekci” na těchto webových stránkách. Je to důležité z několika důvodů:

  • V případě, že se nikdo nepřihlásí, nebo je přihlášený jen 1 člověk, se lekce ruší, lektorka nepřijde a přihlášeného obvolá, že lekce odpadá. A to je škoda, když pak přijdou třeba další 3 lidé  (což se stává). Přihlášení (a pro registrované i odhlášení) je možné do 2 hodin před lekcí, nebo napište přímo lektorce sms na její mobil! .
  • Po přihlášení max stavu osob, nebo zrušení lekce, vás to přihlásit se nepustí a vy budete vědět, že buď lekce odpadla, nebo je plně obsazená (a že se mátepříště hlásit dříve:)
  • Lektorka tak vidí, kolik přijde lidí – zejména u ranních lekcí netušíme, jak budou naše lekce obsazené.

Pro případ, že se rozhodujete na poslední chvíli i pro přihlášení, prosím volejte, nebo pište sms přímo lektorce. Telefoní čísla lektorek jsou uvedena v sekci “Kontakty”. Děkujeme!!

 

Pronájem sálu

Sál Movenda je  o víkendech k pronájmu!! Domluvit se lze ale i v pracovní dny na pravidelné i nepravidelné lekce!! Při opakováném pronájmu dohodneme slevu z cen uvedených v sekci Pronájem sálu. Pište mi , prosím, mail nebo sms na uvedené kontakty. Děkuji.

Hana Josefína

Vědomý tanec s Věrkou bude zase od září!

Věrka pro Movendo připravila ukázkové video. Musela jsem jej zkrátit pod 30Mb, ale i podstatné uvidíte 🙂 Její kurz se jmenuje Vědomý tanec a probíhá v úterý 17:30-18:30h.
Baví mě využívat tělo, rytmus, zvuk a hlas k poznávání sebe sama a taky k vyjadřování se skrze tyto obory. Tvořím, učím, vystupuji.  Mám velký respekt ke svému tělu a stále se učím mu rozumět a poslouchat, jak ke mně promlouvá.
Kde jsem se vyučila:  JAMU Brno (obor dramatická výchova),  kurz Taneční a pohybová terapie v Bristolu,  kurz Labanova analýza v Londýně,  2-leté studium Taneční pedagog na Lidové konzervatoři v Ostravě. V současnosti učím v SVČ Lužánky, vedu workshopy a kurzy, učím také hru na africké bubny a body percussion. Založila jsem soubor Cyranovy boty. Moje praxe dosáhla plnoletosti – učím už 18 let:)

Semináře “Úvod do Hatha jógy”

Chcete se seznámit s jógovými technikami a nevíte jak? Nejste si v pozicích jistí, rádi byste se zeptali a netroufáte si? Nemáte přes týden čas ani večer? Pojďte na krátky seminář Úvod do Hatha jógy k nám do Movenda. S lektorkou Andreou Trsovou jsme pro vás připravili 2 lekce v nevšedních časech – pátek večer a neděli odpoledne. Lekce potrvá 2h , zařazeny budou i základní techniky správného dechu a relaxace a čas bude i na otázky.

Další termíny v pátek 31.5. v čase 18-20h a v neděli 2.6. v 16-18h dáme brzy vědět. Přihlášení bude možné zde  na webu, lekce se vám nabídne jako běžná cvičební lekce v “Přihlášení”. Cena je 220Kč, pro seniory, matky na dovolené a studenty 190Kč. Pro uživatele Multisportek doplatek 100Kč.

Těšíme se na vás!!

“Poznej svoje pánevní dno” – seminář 25.5. 2019

Vede Mária Turiničová a o semináři píše:

Spoznaj kvality panvového dna

„Precvič jeho 3 vrstvy – daj mu pozornosť, bezpečie a slobodu“

Jedinečný výlet do panvového dna: Ako vyzerá? Čo všetko v ňom mám uložené? Aký s ním mám vzťah? Ako sa v ňom cítim? Aký mám kontakt s jeho energiou? Ako vlastne pracuje? Je stiahnuté, poklesnuté alebo prirodzene pružné?  Ako ho podporujem? Ako ono podporuje mňa? A veľa iného, známeho i neznámeho. 

Dno našej panvy je živý svalový kvet s tromi radmi okvetných lupienkov. Je to miesto našej prirodzenej sily a emocionálny barometer. Rovnako ako o kvet, potrebujeme sa postarať, aby nám kvitol, voňal a neuvädol skôr, ako by sme si priali . A práve preto ho na workshope budeme spoznávať v troch rovinách – telesnej, emocionálnej i energetickej. Naučíte sa jednoduché cvičenia na jeho uvoľnenie i aktiváciu. 

Čo nás čaká?

Uvedomíme si fyzickú rovinu svojho panvového dna, anatómiu, funkcie a jeho význam v našom tele. 

Naučíme sa precvičiť jeho 3 vrstvy jednotlivo a tiež vyladiť ich spolu do malej intímnej symfónie. 

Spoznáme svoj dych, ako ho ovplyvňuje svet emócii a ako spolupracuje krk, bránica a panvové dno. Odhalíme svoje obranné reakčné vzorce a oslobodíme panvu bioenergetickými cvičeniami tak, aby v rytme dychu naša panva kvitla. 

Premostíme sa do sveta energie a spoznáme tantrickú PC pumpu či ovariálne dýchanie na prečistenie vaječníkov. 

Na záver porozprávam o 3 typoch močovej inkontinencie a prečo nám škodí posilňovanie panvového dna prerušovaním močenia. 

Spoločne si zosumarizujeme zásady cvičenia a čo naše panvové dno podporuje… 

Aké sú účinky cvičenia? 

  • Radosť zo života a svojej jedinečnosti
  • Zodvihnutie panvového dna pri poklese
  • Uvoľnenie a zlepšenie pružnosti panvového dna pri jeho kŕči
  • Zlepšenie stavu pri úniku moču
  • Zlepšenie hormonálneho profilu 
  • Zlepšenie sexuálneho života
  • Ústup menštruačných bolestí a bolestí krížov

Základom pre cvičenia sú moje skúsenosti s Maya Abdominal Therapy, Školou panvového dna – Metódou 3×3 podľa Renáty Sahani, Kraniosakrálnou a Viscerálnou terapiou, Somatoemocionálnym zharmonizovaním podľa rôznych prístupov. 

Jednotlivé cvičenia rozvinieme  25.5.2019 od 9:00 do 17:00 hod. 

v priestoroch Studia Movendo, Lidická 28, Brno 

Príspevok za zdieľanie skúseností je 1850 Kč alebo 75 Euro. Přihlášky přímo Mária, mail: turinicovamajka@gmail.com