Terapie pohybem bude 24.4. i o svátku 1.5.!

Tato lekce není o hýbání se, tancování v klasickém slova smyslu, ale seberozvojová pohybová lekce, více léčebným , terapeutickým pohybem. Lze ji nazvat spíše Meditací pohybem.  Je způsobem sebepoznání .
Využitím principů a prvků taneční a pohybové terapie nabízí propojení spontánního pohybu s plnou pozorností a uvolněnou myslí.  Tělo si vše pamatuje a ví a my můžeme využít tuto zkušenost pro rozšiřování sebeuvědomění, sebepoznání .

Lekce jsou určené zejména pro lidi toužících po sebepoznání, pro netanečníky. 

 

 

 

 

 

Pilates a Jogalates ( spojení jógy a pilates) s Petrem

Lekce JOGALATES  ve středy  11:30-12:30h a ve čtvrtky v čase 17:45-18:45h.

PILATES v úterý v polední lekci 11:30-12:30h a ve čtvrtky 16:30-17:30h.

Obě lekce s novým lektorem BODY and MIND – Petrem, který o sobě píše:

Už od dětství mě zajímala jóga a bojová umění. Díky tomu jsem začal chápat pohyb jako to nejpřirozenější, co člověku přináleží. Ponořil jsem se i do studia tradiční čínské medicíny a masáží, díky níž vnímám cvičení v hlubších souvislostech. Během absolvování Zdravotní tělesné výchovy- „Body & Mind“ mě uchvátilo cvičení pilates. Neuzavírám se do konkrétních metod, protože každý z nás potřebuje něco jiného. V józe i pilates se proto nechávám inspirovat Spirálními stabilizacemi nebo „vývojovou kineziologií“.

Motto:„Vědomým pohybem k dovednému zvládání života“.

 

Vědomý tanec s Věrkou Bělehrádkovou každé úterý od 17:30h!

Mám velikou radost, že se podařilo domluvit s Věrkou Bělehrádkovou, tanečnicí a lektorkou Vědomého tance a mj.např i hry na buben, mnohým  z vás jistě známou. Věrka bude od dubna vést lekce v Movendu. Jako první nabízíme Vědomý tanec, v úterý 17:30-18:30h.
Věrka o sobě píše:
Baví mě využívat tělo, rytmus, zvuk a hlas k poznávání sebe sama a taky k vyjadřování se skrze tyto obory. Tvořím, učím, vystupuji.  Mám velký respekt ke svému tělu a stále se učím mu rozumět a poslouchat, jak ke mně promlouvá.
Kde jsem se vyučila:  JAMU Brno (obor dramatická výchova),  kurz Taneční a pohybová terapie v Bristolu,  kurz Labanova analýza v Londýně,  2-leté studium Taneční pedagog na Lidové konzervatoři v Ostravě. V současnosti učím v SVČ Lužánky, vedu workshopy a kurzy, učím také hru na africké bubny a body percussion. Založila jsem soubor Cyranovy boty. Moje praxe dosáhla plnoletosti – učím už 18 let:)

“Poznej svoje pánevní dno” – seminář opět 25.5. 2019

Vede Mária Turiničová a o semináři píše:

Spoznaj kvality panvového dna

„Precvič jeho 3 vrstvy – daj mu pozornosť, bezpečie a slobodu“

Jedinečný výlet do panvového dna: Ako vyzerá? Čo všetko v ňom mám uložené? Aký s ním mám vzťah? Ako sa v ňom cítim? Aký mám kontakt s jeho energiou? Ako vlastne pracuje? Je stiahnuté, poklesnuté alebo prirodzene pružné?  Ako ho podporujem? Ako ono podporuje mňa? A veľa iného, známeho i neznámeho. 

Dno našej panvy je živý svalový kvet s tromi radmi okvetných lupienkov. Je to miesto našej prirodzenej sily a emocionálny barometer. Rovnako ako o kvet, potrebujeme sa postarať, aby nám kvitol, voňal a neuvädol skôr, ako by sme si priali . A práve preto ho na workshope budeme spoznávať v troch rovinách – telesnej, emocionálnej i energetickej. Naučíte sa jednoduché cvičenia na jeho uvoľnenie i aktiváciu. 

Čo nás čaká?

Uvedomíme si fyzickú rovinu svojho panvového dna, anatómiu, funkcie a jeho význam v našom tele. 

Naučíme sa precvičiť jeho 3 vrstvy jednotlivo a tiež vyladiť ich spolu do malej intímnej symfónie. 

Spoznáme svoj dych, ako ho ovplyvňuje svet emócii a ako spolupracuje krk, bránica a panvové dno. Odhalíme svoje obranné reakčné vzorce a oslobodíme panvu bioenergetickými cvičeniami tak, aby v rytme dychu naša panva kvitla. 

Premostíme sa do sveta energie a spoznáme tantrickú PC pumpu či ovariálne dýchanie na prečistenie vaječníkov. 

Na záver porozprávam o 3 typoch močovej inkontinencie a prečo nám škodí posilňovanie panvového dna prerušovaním močenia. 

Spoločne si zosumarizujeme zásady cvičenia a čo naše panvové dno podporuje… 

Aké sú účinky cvičenia? 

  • Radosť zo života a svojej jedinečnosti
  • Zodvihnutie panvového dna pri poklese
  • Uvoľnenie a zlepšenie pružnosti panvového dna pri jeho kŕči
  • Zlepšenie stavu pri úniku moču
  • Zlepšenie hormonálneho profilu 
  • Zlepšenie sexuálneho života
  • Ústup menštruačných bolestí a bolestí krížov

Základom pre cvičenia sú moje skúsenosti s Maya Abdominal Therapy, Školou panvového dna – Metódou 3×3 podľa Renáty Sahani, Kraniosakrálnou a Viscerálnou terapiou, Somatoemocionálnym zharmonizovaním podľa rôznych prístupov. 

Jednotlivé cvičenia rozvinieme  25.5.2019 od 9:00 do 17:00 hod. 

v priestoroch Studia Movendo, Lidická 28, Brno 

Príspevok za zdieľanie skúseností je 1850 Kč alebo 75 Euro. Přihlášky přímo Mária, mail: turinicovamajka@gmail.com

MEDITAČNÍ JÓGA vždy v neděli večer!

Zapomenout na stres, naučit se lépe soustředit i spát lze pomocí Meditační jógy. Soustředěným cvičením těla,dechu a meditace zklidníme svou mysl a napojíme se sami na sebe. Začínáme jemným procvičením, napojíme se na své tělo, na své pocity a následně můžeme pracovat s dechem jako jedním z nejdůležitějších energetických nástrojů (zdrojů), které máme. Pomocí lehkých meditačních technik se zanoříme do vlastního ticha, kde mlčí smysly a můžeme vnímat, kdo jsme.

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro všechny, kdo se chtějí naučit, jak pomocí meditace zvládnout každodenní rušný program, ZLEPŠIT SPÁNEK, LÉPE SE SOUSTŘEDIT.

Hledáme nadšené lektory – lektorky !!

Pro vedení lekcí JÔGY, PILATES nebo FYZIO CVIČENÍ! Zájemci či zájemkyně, prosím, pište sms nebo volejte na t.č. 602 738323, nebo mailem: info@movendo.cz

ne-svoboda ve středeční Terapii pohybem

Minulá středeční lekce se vyvinula ve velice silný vnitřní zážitek. Jemně jsme tancovaly tanec větru, vzduchu – tema prostor, nadhled, propojení a svoboda. Temata ne-malá.A krásná, důležitá, každodenní. Tančily jsme , létaly s nohama na zemi a potom se vlastní ne-svoboda zvědomila většině účastnic a to konkretně kde, proč. Ano ne-svoboda je zejména v naší hlavě a tom píši, toto se zvědomilo, našlo, ukázalo. Bylo to silné, vytancovávaly jsme se “přesčas”, to bylo nutné. Ale nyní už víme! Víme , máme pojmenováno. A to je začátek cesty k uzdravení k větší svobodě, krůček po krůčku. Josefína.

Dopolední lekce s Františkem – nově pátek ráno!!

Každý pátek 7:30-8:30  přijďte příjemně nastartovat poslední pracovní den s naším báječným lektorem Františkem.

V pondělí a čtvrtek 9:30-10:45h vede František lekce ” Zacvič si!” .

Tyto lekce mají 75 min a pomohou vám vnímat a procvičit celé tělo v klidném rytmu.

Ceny  ranních a dopoledních lekcí jsou  120,-Kč, pro důchodce, studenty a matky na mateřské 100,-Kč.

A odpoledne je možné s Františkem cvičit ve středu 16-17:15h!

Představily jsme MOVENDO NIGHT FEVER!!

Na oslavě 1 roku Movenda jsme představily nový typ tanečně-pohybově-relaxační lekce  Movendo Night Fever!

 

Tanec s choreografií, volný tanec, protažení, relaxace – takový má lekce  průběh.

Děkujeme všem za páteční narozeninovou účast, dárečky, úsměvy..

 

 

Takto jsme tančily s Míšou choreografii, s Josefínou volný tanec  a na závěr příjemná relaxace na uvolnění..

a po pohybu jsme oslavovaly klasicky, jídlem a pitím :))

)

Další tanečně pohybovým večer  – Movendo Night Fever bude 7.12.!

Jak fungují PŘEDPLATENKY

Nabízíme vám finančně výhodné Předplatenky na 10 lekcí. Po uhrazení ceny dle ceníku vám vystavíme Předplatenku – takový “papír”  – viz obrázek – a ten založíme do seznamu Předplatenek podle abecedy k písmenu dle vašeho příjmení. A vy po každé, když přijdete na lekci ( dle vašeho výběru), si do jednoho z 10 políček sami vepíšete datum a podepíšete se. Takto si “odpodepisujete” svých 10 lekcí a …. můžete si koupit další Předplatenku :))

Předplatenky je možné hradit na místě v hotovosti, ale i bankovním převodem na účet 635710989/5500 a jako variabilní symbol vepište vače telefonní číslo! Pro jasnost bude dobré mi o tom napsat na náš mail a po připsání peněz na účet vám lektorka Předplatenku vystaví před vaší první lekcí, kterou z ní budete čerpat.

Na Předplatenku mohu , na vaši žádost , vystavit fakturu!

Těšíme se na vás!!

Za lektory Movenda Hana Josefína